اخبار

ارسال اطلاعات حساب بانکی با گردش بالای ۵۰۰ میلیون تومان به سازمان مالیاتی

ارسال اطلاعات حساب بانکی با گردش بالای ۵۰۰ میلیون تومان به سازمان مالیاتی

🔹 مدیر کل سازمان مالیاتی گفت: اطلاعات حسابهای با گردش بالای ۵۰۰ میلیون تومان در سال از طریق بانکها به سازمان مالیاتی ارسال خواهد شد

🔹 به گفته رستم پور، بر اساس قانون، آیین نامه دریافت اطلاعات مالی از بانکها باید با مشارکت بانک مرکزی تدوین شود، که بعد از تدوین این آیین نامه توسط دو وزیر یعنی وزرای اقتصاد و دادگستری، به سازمان مالیاتی ابلاغ شده است. در این آیین نامه، توافق حاصل شد که سازمان مالیاتی برای دریافت اطلاعات پولی سراغ بانکها نرود و اطلاعات مالی مورد نیاز (از جمله بسته ۵ پولی ) را از بانک مرکزی تامین کند، بانک مرکزی نیز این پیشنهاد را پذیرفت و قرار شد بانک مرکزی اطلاعات مورد نیاز سازمان را جمع آوری کند و اطلاعات طبقه بندی شده بر اساس آیین نامه را به سازمان تحویل دهد.

🔹 وی ادامه داد، بر مبنای توافق دیگری که با بانک مرکزی صورت گرفت، حد آستانه بررسی اطلاعات پولی شاخص ۵۰۰ میلیون تومان در نظر گرفته شد. به این معنا که اگر گردشهای سالیانه تمام حسابهای فرد، کمتر از ۵۰۰ میلیون تومان بود این اطلاعات از طرف سازمان مورد بررسی قرار نگیرد. دو دلیل عمده برای این موضوع در نظر گرفته شد، نخست آنکه عمده حسابهای زیر ۵۰۰ میلیون مشمول مالیات زیادی نمی‌شوند و از سوی دیگر در شروع کار سازمان در بررسی حسابهای بانکی، بررسی تمام این حسابها به یک فرایند پیچیده تبدیل می‌شد.

تهران شنبه چهاردهم مرداد تعطیل شد

🔴تهران شنبه تعطيل شد

دبیر هیئت دولت گفت: کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی در روز شنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۶ در شهر تهران تعطیل است.

محسن حاجی میرزایی دبیر هیئت دولت اعلام کرد با توجه به شرکت گسترده هیئت‌های خارجی در مراسم تحلیف دوازدهمین دوره ریاست جمهوری و به منظور برگزاری مناسب و شایسته مراسم مذکور و ایجاد تسهیلات لازم در رفت و آمد هیئت‌های خارجی و رفاه حال شهروندان تهرانی، کلیه دستگاه‌های دولتی و نهادهای عمومی( غیر از اورژانس و نهادهای امدادی) در روز شنبه چهاردهم مرداد ۱۳۹۶ در شهر تهران تعطیل است.

بازار سرمایه نیز در روز شنبه تعطیل می باشد:

یاسر فلاح مدیر روابط عمومی و بین الملل سازمان بورس و اوراق بهادار در خصوص تعطیلی بازار سرمایه در روز تحلیف رییس جمهور گفت :
🔹با توجه به تعطیلی روز شنبه آینده و به دلیل تعطیلی بانک ها کلیه بورس های فعال در تهران هم در این روز فعالیتی نخواهند داشت و تعطیل هستند.
🔹حال آن که احتمالا بورس های فعال در دیگر نقاط کشور هم به دلیل تعطیلی بورس تهران در این روز فعالیتی نخواهند داشت و البته این موضوع هم اکنون در حال بررسی است.

بازار آرام دلار در آستانه اعزام حجاج و حباب قیمتی یورو

✅ بازار آرام دلار در آستانه اعزام حجاج و حباب قیمتی یورو

🔷 در حالی که اعزام حجاج از ۹ مرداد آغاز می شود، بازار ارز بویژه تقاضا برای دلار آمریکا و ریال سعودی آرام است اما صرافی ها از وجود حباب در بازار یورو گلایه دارند.

🔹پروازهای ۸۶ هزار و ۵۰۰ زائر بیت الله حرام به سرزمین وحی پس از یکسال وقفه، از ۹ مرداد آغاز می شود و هر ایرانی می تواند ۱۰ هزار یورو یا معادل آن به ارزهای دیگر را با خود همراه داشته باشد.

🔹امسال طبق سنت سال های پیشین، بخشی از ارز مورد نیاز زائران از طریق ارز دولتی تامین می شود و هر زائر می تواند به میزان ۳۰۰ دلار را به نرخ دولتی آن که امروز (شنبه) ۳۲,۷۲۰ ریال است، از بانک ها تهیه کنند.

🔹از آنجا که بانک مرکزی تقاضای فصلی برای ارزهای عمده بویژه دلار را مدیریت می کند، صرافان در روزهای اخیر نه تنها با افزایش قیمتی بابت رشد تقاضا رو به رو نشده اند، بلکه گاهی بازار دلار روند کاهشی به خود گرفته است و اکنون در محدوده ۳۸ هزار ریال معامله می شود.

🔶 اصغر سمیعی رئیس اسبق کانون صرافان درباره وضعیت بازار ارز می گوید: در هفته های اخیر نوسان چندانی در بازار دلار مشاهده نشده است و بخشی از تقاضای زائران خانه خدا نیز از طریق ارز دولتی تامین می شود و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

🔸وی افزود: با این حال این روزها شاهد افزایش تقاضا برای ارز یورو در بازار هستیم به شکلی که به ایجاد حباب قیمتی منجر شده است.

🔸سمیعی افزود: با توجه به نرخ برابری دلار و یورو در بازارهای جهانی، قیمت هر یورو باید حدود ۴۴۷۰۰ ریال باشد اما صرافی ها در محدوده ۴۵۷۰۰ ریال خرید و فروش می کنند که به معنی وجود حباب هزار ریالی در این بازار است.

🔸وی گفت: به نظر می رسد که بانک مرکزی باید یورو بیشتری را به بازار تزریق کند تا حباب ایجاد شده برطرف شود.

به گزارش ایرنا، دلار آمریکا، یورو و درهم امارات سه ارز عمده مصرفی ایران هستند که بانک مرکزی با تزریق های خود، بازار آنها را متعادل می کند.
نرخ فروش یورو در پایان روز کاری پنجشنبه گذشته (پنجم مرداد) از بانک مرکزی به صرافی ها ۴۴,۳۴۶ ریال بوده است اما صرافان آن را به قیمت ۴۵ هزار و ۹۳۰ ریال فروختند./ ایرنا

عراقچی : هنوز تا نقض فاحش برجام فاصله داریم

عراقچی: تا نقض فاحش برجام فاصله داریم

رئیس ستاد پیگیری اجرای برجام:

🔹نقض برجام صورت گرفته، اما هنوز تا نقض فاحش و اساسی برجام فاصله داریم و موارد را به هیات نظارت گزارش می‌دهیم و درباره نحوه عکس‌العمل هم پاسخ مقتضی را هیات نظارت اتخاذ خواهد کرد.
🔹نیاز است که در مقابل حرکات خصمانه و خبیثانه آمریکا به خصوص به خاطر آثاری که در اجرای برجام می‌گذارد و منافع جمهوری اسلامی ایران از این توافق را کاهش می‌دهد اقدام مقتضی صورت گیرد.
🔹خوشحالیم که یک اتفاق نظر کامل در کمیسیون در این باره وجود داشت و انشالله قانون مراحل خود را طی خواهد کرد و پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران به این اقدام آمریکا نشان داده خواهد شد.
🔹نقض بندهای ۲۶ ،۲۸ و۲۹ برجام را از سوی آمریکایی‌ها شاهد هستیم و نیاز به عکس العمل مناسب دارد

منبع : خبرگزاری ایسنا

Www.noorimex.com

بازار ارز, نرخ ارز, نرخ دلار

طرح تحریمهای ایران و روسیه در سنا هم تصویب شد

فارس/ طرح جامع تحریم‌های ایران، روسیه و کره شمالی که چند روز پیش در قالب یک طرح واحد در مجلس نمایندگان آمریکا رأی آورده بود، در سنای این کشور هم بررسی و تصویب شد.

این طرح پیش از این در سنا به رأی گذاشته شده بود ولی با توجه به افزوده شدن تحریم روسیه و کره شمالی به آن، حالا یک طرح جدید ایجاد شده و سنا باید مجدداً به آن رأی می‌داد.ادامه مطلب

جزئیات تصمیم بانک مرکزی برای بازار ارز/ معاملات ارزی بدون محدودیت

✅ بانک مرکزی تصمیم دارد تا معاملات ارزی را به صورت تدریجی به سمت انجام از طریق «سامانه معاملات ارزی» سوق دهد تا بلکه این بازار مکاره را به سر و سامانی برساند.

✅ به گزارش خبرنگار مهر، بانک مرکزی یا به عبارت بهتر دولت، هنوز به این نتیجه نرسیده‌اند که یک بار برای همیشه، پرونده ارز چندنرخی را ببندند و دلارهای تک نرخی را روانه معاملات و بازار نمایند. اما این تمام داستان نیست و بازار باید از طریقی ساماندهی شود. بازاری که آنقدر مستعد است که هر لحظه ممکن است تلنگری آن را بر هم زند و دلار را با قیمت های غیرواقعی و سوداگرایانه به دست مردم و متقاضیان برساند.

✅ در واقع، سامانه خرید و فروش ارز یا سامانه معاملات الکترونیکی، سامانه‌ای است که بانک‌های عضو بازار بین بانکی ارز تهران و بانک مرکزی می‌توانند علاوه بر اعلام نرخ خرید و فروش خود در سامانه مزبور، اقدام به خرید و فروش کلیه اسعار مورد معامله در بازار بین بانکی به نرخ آزاد کند.

✅ یک مقام مسئول در نظام بانکی در گفتگو با خبرنگار مهر، در پاسخ به این سوال که سقف معاملات به لحاظ ارزشی چقدر است و چند درصد معاملات به این سامانه هدایت می شود، می‌گوید: در این سامانه هیچگونه محدودیتی از لحاظ حجم معاملات وجود نداشته و برنامه بانک مرکزی، هدایت تدریجی معاملات ارزی به سامانه مذکور متناسب با رشد روابط کارگزاری بانکی است.

✅ به گفته این مقام مسئول بانکی، با راه اندازی این سامانه ریسک عملیات ارزی فعالان اقتصادی کاهش خواهد یافت.

بازار ارز, صرافی نوری

خرید و فروش ارز فقط در صرافی های مجاز

مدیرکل مبارزه با قاچاق کالا و ارز سازمان تعزیرات حکومتی: هرگونه عملیات مربوط به ارز باید در صرافی های مجاز انجام شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما:

اجتهادی با حضور در برنامه «تیترامشب» شبکه خبر اظهارداشت: طبق قانون، خرید و فروش و حواله ارز فقط باید در صرافی های دارای مجوز بانک مرکزی انجام شود.
ادامه مطلب

دلار
نرخ ارز, نرخ دلار

افزایش ۳۳۶تومانی نرخ دلار طی یکسال

دلار آمریکا با روند افزایشی نرخ از بهار سال گذشته تا بهار امسال، حدود ۳۴۰ تومان افزایش قیمت پیدا کرده است.

بررسی و مقایسه نرخ دلار در بهار امسال با بهار سال گذشته در بازار داخلی نشان دهنده روند افزایشی این ارز است به طوری که دلار از فاصله بهار سال ۱۳۹۵ تا بهار سال ۱۳۹۶ حدود ۳۴۰ تومان افزایش قیمت را پشت سرگذاشته است.

به گزارش اقتصاد آنلاین به نقل از ایسنا، دلار روند خود را در فروردین سال پیش با قیمت ۳۴۶۸ تومان آغاز کرد، در ادامه ماه ۳۴۴۹ تومان کاهش یافت و در دهمین روز ماه با معکوس شدن حرکت خود به ۳۵۱۳ تومان رسید و در انتهای ماه بار دیگر کاهشی شد و ۳۴۶۴ تومان در بازار عرضه شد.

ادامه مطلب

طلا
بازار جهانی, قیمت طلا

قیمت طلا در جهان گران شد

بارناباس گان، تحلیلگر موسسه او سی بی سی در این باره گفت: «بخش عمده کاهش قیمت طلا در صبح امروز ناشی از برداشت سود بوده، اما مهمتر اینکه احساس حاکم بر بازار همچنان افزایشی است.»

به گزارش افکارنیوز، در آستانه انتشار آمارهای مهم از اقتصاد آمریکا و در حالی که ارزش دلار تغیی

ادامه مطلب

قیمت نفت و دلار
بازار جهانی, نرخ ارز, نرخ دلار

قیمت نفت به ۴۸ دلار و ۳۴ سنت رسید

قیمت هر بشکه نفت برنت امروز با ۸ سنت، معادل ۰.۲ درصد کاهش به ۴۸ دلار و ۳۴ سنت رسید، اما از ابتدای هفته جاری تاکنون ۳.۵ درصد رشد داشته است.

به گزارش سرویس اقتصادی جام نیـوز به نقل از رویترز، افزایش میان ذخایر نفتی و بهبود بهره وری صنعت شیل آمریکا موجب شد تا قیمت نفت روز جمعه با کاهش مواجه شود، اما نفت همچنان در مسیر ثبت یک هفته افزایشی قرار دارد.

ادامه مطلب